Topsports instruktoři hlásí: už jsme 100 % připraveni a těším se na děti

Do začátku letních cyklo a in-line kempů zbývá pár dní a tým Topsports hlásí plné nasazení. Minulý víkend se uskutečnil poslední víkendový kemp v Černém Dole. Bezmála dvacet malých sportovců  si v krásné přírodě Krkonoš užilo dva převážně prosluněné dny doslova nabité sportovními i kreativními aktivitami a hlavně zábavou!

Nováčci z řad instruktorů viděli v přímém přenosu osvědčenou metodiku jednotlivých sportů i další doplňující aktivity. Vyzkoušeli si průběh celého dne na kempu, pod dohledem zkušených instruktorů pracovali přímo s dětmi a díky tomu jsou teď připraveni rozprchnout se za dětmi po celé republice.

Každý den začal společnou rozcvičkou a pohybovou hrou tak, aby se po ránu rozhýbaly všechny ztuhlé svaly. Instruktoři si potom rozdělili nadšené sportovce do týmů a trénovali s nimi bruslení nebo jízdu na kole. In-linisti se naučili jezdit přes překážky, prudce zatáčet ve slalomu nebo například přeskočit lano. Cyklisté po víkendu s Topsports zvládají zvednout za jízdy ruku, sjet prudší kopec v terénu a ani umělé překážky jim nedělají problém.

Doprovodný program

Zábava formou doprovodného programu rozhodně nezaostávala! V sobotu po obědě děti kreslily své týmové vlajky, v neděli se zase kreativně vyřádili instruktoři na dětech, když jim na obličeje malovali motýly, rytíře, jednorožce a vlastně všechno, co by jim mohlo v závěrečném závodě přinést štěstí.

Freestyle ukázky se jako první dočkali bruslaři. Naši profíci jezdili po předních i po zadních kolečkách, při slalomu se jim pletly nohy tak, že to ani diváci s očima i pusou dokořán nestíhali sledovat a skákali obdivuhodně vysoko, dokonce i přes děti. Freestyle bikeři zase jezdili bez držení řídítek, po zadním kole a podařilo se jim sjet opravdu dlouhé a prudké schody. Po téhle bombové freestyle ukázce následovala neplánovaná ukázka výměny proražené duše, která přijde vhod každému cyklistovi.

Víkend zakončil závěrečný závod, kde děti ukázaly rodičům, co všechno se naučily. A protože každý z nich překonal sám sebe a na víkendu s instruktory Topsports se naučil nové triky, všichni si zasloužili stát na bedně a dostali medaili i diplom. Zlatým hřebem celého zakončení byla návštěva našeho maskota lva Alexe. Přišel se s dětmi pozdravit a zatancovat si s nimi svou oblíbenou písničku přesně tak, jak to on umí.

Letní cyklo a in-line kempy

V obdobném duchu se nesou i naše letní cyklo a in-line kempy. Pokud ještě nejste přihlášeni, zbývají volná místa v Karlových Varech, v Rakovníku, další bikeři můžou doplnit kapacity také v Hradci Králové a bruslaři zase v Praze. Nezapomeňte si prostudovat speciální triatlonovou variantu cyklo kempu nebo cyklo kempy pro nejmenší bikery. Těšíme se na malé i větší sportovce, začátečníky i zkušené!

Přihlásit se můžete: cyklo https://detinakolech.cz/ a in-line https://skola-brusleni.cz/