Školní triatlon 2023

Páteční den 16.6.2023 přinesl do Hradce Králové neuvěřitelnou dávku sportovního nadšení
a soutěživosti, v areálu kempu Stříbrný rybník se totiž uskutečnil již 20. ročník Školního triatlonu.

Dopolední závod byl vyhrazen pro žáky základních škol a odpoledne si mohla zazávodit široká sportující veřejnost všech věkových kategorií.

Letošní ročník byl provázen úspěšným triatlonistou v Xterra terénním triatlonu Lukášem Netíkem, jenž se z pozice moderátora postaral o značnou dávku zábavy a napětí, a momentálně nejlepším českým olympijským triatlonistou Janem Volárem, jenž převzal zodpovědnost za organizaci tohoto výjimečného dne.

Dopolední závod přinesl neuvěřitelné výkony více než 300 talentovaných žáků, od prvňáčků až po deváťáky, snažících se o dosažení co nejlepších výsledků. Trasa závodu zahrnovala plavání, cyklistiku
a běh, přičemž délky dílčích tratí byly uzpůsobeny věku závodníků jednotlivých soutěžních kategorií. Každoročně se mezi školami soupeří o putovní školní pohár, který si odnáší a do dalšího ročníku triatlonového klání schraňuje vítězná školní výprava. Výsledky školního poháru vyhlásila Ing. Petra Tázlerová, ředitelka sítě půjčoven sportovního vybavení Topsports centrum, jejíž hradecká pobočka v areálu kempu Stříbrný rybník je zároveň největším partnerem této akce. Vítězem školního poháru pro rok 2023 se stala ZŠ SNP, která porazila s rozdílem pouhého jednoho bodu ZŠ Štefcovu obhajující loňské prvenství. Nadcházející ročník Školního triatlonu je tak opět příslibem velice napínavé podívané.

Odpoledne se na startovní čáru postavilo přes 70 závodníků různých věkových kategorií z řad široké veřejnosti, na které čekalo 300 metrů plavání, 9 km na kole a 3 km běhu. Neutuchající bojovnost
a neuvěřitelná výdrž jednotlivých závodníků byla inspirativní podívanou pro každého diváka. Absolutním vítězem se stal s časem 33:20.11 Ondřej Pařík z T.J. Sokol Kolín, jenž porazil druhého Ondřeje Víta o pouhých 13 sekund, nejúspěšnější ženou byla Táňa Metelková reprezentující běžecký klub Náchod, která proťala cílovou pásku v čase 36:32.45.

Velké poděkování patří všem partnerům, bez kterých by byla tato akce velice obtížně realizovatelná, především pak Královéhradeckému kraji, statutárnímu městu Hradec Králové, generálnímu partnerovi Kupkolo.cz, kempu Stříbrný rybník, síti půjčoven sportovního vybavení Topsports centrum, ale i všem dalším dílčím partnerům jako Česká triatlonová asociace, Česká unie sportu (paní Milena Fridrichová), Městské lesy Hradec Králové, 3F, Haven, Weleda, Rock Machine, Regio auto, Český instruktor a Irontime, kteří přiložili ruku k dílu a pomohli nám připravit nezapomenutelný zážitek pro mnoho dětí.

Děkujeme a těšíme se opět za rok na startovní čáře!