Poděbradský triatlon 2024: sport, zábava a dobrá věc

Máte rádi triatlon nebo byste ho chtěli vyzkoušet? Chcete podpořit onkologické pacienty a zúčastnit se charitativní akce? Přijďte na Poděbradský triatlon, který pořádá firma TopSports ve spolupráci s městem Poděbrady a dalšími partnery. Tato akce je určena pro všechny věkové kategorie a úrovně sportovních dovedností.

Poděbradský triatlon se koná v neděli 19. května 2024 na jezeře Poděbrady. Startovat budete moci na několika různých tratích:

- Dětský závod: Pro děti od 8 do 15 let je připravena zkrácená trať 0,2 km plavání – 5 km na kole – 1 km běhu. Tento závod je ideální pro začátečníky i pokročilé, kteří si chtějí zkusit triatlon v bezpečném a přátelském prostředí. Každý účastník dostane pamětní medaili.

- Štafetový závod: Pro týmy po třech členech je určen štafetový závod na trati 0,7 km plavání – 30 km na kole – 7 km běhu. Tento závod je vhodný pro rodiny, přátele nebo kolegy, kteří chtějí prožít společný sportovní zážitek. Navíc tím podpoříte dobrou věc, protože výtěžek ze štafet půjde na nadaci Úsměv nejen pro Kryštofa.

Otevřený závod: Pro zdatnější jednotlivce je připravena otevřená trať 0,7 km plavání – 30 km na kole – 7 km běhu. Tento závod je koncipován jako bezdraftový, což znamená, že je zakázáno jet v závětří za jiným závodníkem. Tento závod je vhodný pro zkušené triatlonisty, kteří chtějí změřit své síly s ostatními, ale i pro hobíky nebo ty co chtějí jet svůj první triatlon v životě.

Poděbradský triatlon je ale více než jen nedělní závod. V pátek 17. května 2024 se uskuteční školní triatlon pro žáky středních a základních škol nejen Středočeského kraje. Tyto akce jsou zaměřeny na podporu sportovního ducha a zdravého životního stylu mezi mládeží. Na místě bude také občerstvení, hudba a doprovodný program pro diváky.

Na Poděbradském triatlonu se také představí někteří sponzoři a partneři akce, kteří budou mít své prodejní stánky. Můžete se tak podívat na nabídku sportovního oblečení, doplňků a výživy od značek jako 3F vision, Lawi, Hisport a dalších. Možná si i něco vyberete nebo vyhrajete v soutěžích.

Poděbradský triatlon je skvělá příležitost, jak si užít sport, zábavu a dobrá věc. Neváhejte a přihlaste se! Těšíme se na vás!