Noční koloběžkování zve rodiny s dětmi i sportovce na noční projížďku na koloběžkách s plněním světelných úkolů

Akce s názvem Noční koloběžkování již tradičně otevírá sezonu letních sportů. Letos se koná její 5. ročník a proběhne v sobotu v podvečer dne 7. května 2022 v Praze a o týden později - 14. května 2022 v Hradci Králové. Startovat se bude u půjčoven sportovního vybavení Topsports centrum a účastníci noční jízdy se vydají na cyklostezku podél Vltavy nebo do hradeckých lesů.

 
A na co se můžeme těšit? Noční koloběžkování nabízí trasu pro děti od 3 do 15 let. Na trase dlouhé 3 kilometry jsou stanoviště, mezi kterými se pohybují na koloběžce a v průběhu trasy děti plní světelné úkoly - prochází duhovou stezkou po provázku, loví barevné křišťály, musí prokázat odvahu na cestě za světlem i projít strašidelnou stezkou, na které ze všech stran budou vykukovat nejrůznější oči! Úkoly děti plní pomocí světla, čelovky, smyslů nebo jiných podnětů. Po trase se pohybují všichni účastníci na koloběžkách, buď vlastních, nebo vypůjčených. Každý účastník dostane v cíli světelnou odměnu! Na trase se děti pohybují v doprovodu svých rodičů.


Startuje se intervalově v okamžiku, kdy padne ta pravá dramatická tma, pak vypustíme na start odvážné děti, které se vydají na světelnou stezku, poté i závodníky, kteří si porovnají síly na závodní trase dlouhé 10 km. Připravena je také nezávodní vyjížďka pro všechny, kteří na kolobkách začínají, nebo nepotřebují závodit. Ti se mohou těšit na netradiční zážitek, občerstvovací stanice i skvělou atmosféru akce.

Přesný harmonogram a registrace najdete na http://www.nocnikolobezkovani.cz/ – těšíme se na vás v Praze a Hradci Králové při jedinečném nezapomenutelném zážitku s heslem „trhni si“.

Pokud nemáte vlastní koloběžky a další vybavení, rádi Vám vše zapůjčíme. Stačí požadavek vyplnit v přihlášce.


REGISTRACE NA: http://www.nocnikolobezkovani.cz/

Na co jste se nás ptali

Půjčujete i čelovky? Ano, ale nemáme jich dost pro všechny účastníky, proto uvítáme, když si donesete vlastní.

Může jeden dospělý doprovázet více dětí? Jasně! Budete společně jeden tým.

Může jet dítě samo, třeba i větší? Na dětskou stezku nepouštíme děti bez doprovodu dospělého. Větší děti by to jistě zvládly, ale lepší zážitek to pro ně bude v týmu, nemyslíte?

Jaké je věkové omezení na jednotlivé starty? Není. Věříme, že jako rodiče nejlépe odhadnete, co vaše děti zvládnou. To platí pro nejmenší účastníky dětské stezky i pro dětské odvážlivce, kteří by rádi vyjeli na desetikilometrové trasy.

Dá se stihnout dětská stezka i závod? Raději počítejte s tím, že obojí nestihnete.

Hradec Králové: Vyjíždíme od Topsports centra v kempu Stříbrný rybník


Praha: Vyjíždíme od Topsports centra na Braníku