Noční koloběžkování zahájilo sezónu 2023

Letos již pošesté se v Praze podél Vltavy a v Hradci Králové městskými lesy proháněla na koloběžkách stovka dětí za doprovodu svých rodičů.

Děti s chutí plnily jednotlivé světelné úkoly, které jim organizátoři z týmu Topsports připravili. Trasu musely zvládnout na terénních koloběžkách, které si zároveň mohly zapůjčit v půjčovnách sportovního vybavení Topsports centrum, které byly zároveň organizátorem celé akce.

„Letos jsme Noční koloběžkování pojali trochu edukativně a na stanovištích dětem názorně ukázali, proč je důležité být ve tmě při sportování dobře vidět. Docílili jsme toho vytvořením velkých sportovních pomůcek – kola, koloběžky a kolečkové brusle, na které jsme umístili velké množství odrazek a reflexních prvků. Děti po posvícení na ně znaly nejen správný směr, kterým se mají vydat, ale také si uvědomily jejich význam. Za odměnu si po splnění tohoto úkolu mohly jednu reflexní pásku od společnosti Kupkolo.cz odnést domů a využívat ji nadále ke správnému účelu“ popisuje jedno ze čtyř stanovišť na čtyřkilometrové trase hlavní organizátorka akce Kamila Netíková.

Přišel i lev Alex, maskot všech akcí pořádaných společností Topsports, aby si s dětmi dal placáka, popřál jim hodně štěstí na cestu a rozcvičil je jeho zábavným tanečkem na píseň „Když nemůžeš, přidej víc!“ To tentokrát ale neplnilo ten správný účel, protože Noční koloběžkování je nezávodní zážitková událost. Děti ji tak mohly splnit v takovém tempu, aby si odnesly ten správný a jedinečný zážitek šitý jim na míru.

A pro jak staré děti akce byla? Hradeckou projížďku odstartovala teprve čtyřletá Lilly, která jela v doprovodu svého dědy v týmu Medvědů. Ano, děti se svými rodiči, prarodiči nebo kamarády společně vytvořily tým a s cedulkou na koloběžce odhodlaně vyrazily do lesa. A že se originalitě meze nekladly, o tom jsme se přesvědčili názvy od Medvědů, Králíků, Siláků, po Psí školy, tým Arnošt až po Tukany a další.

„Nejlepší byl divočák, trochu jsem se ho i bál, ale nakonec mi dal barvící lízátko,“ líčil
s nadšením teprve sedmiletý Kuba z Turbo týmu po příjezdu do cíle.

Program na stanovištích byl pestrý, odměnu si musely děti vytáhnout i z ledové studánky. V cíli pak potěšila děti krásná pamětní medaile s logem akce a pamětní certifikát.

„Cílem je v dětech vzbudit radost ze sportu a ukázat jim něco nového, jiného, čímž rozhodně jízda na koloběžce nočním lesem bezpochyby je. Plnění světelných úkolů je zase připomenutí táborových bojovek s vynecháním strašení. Za nevšední a nezapomenutelný zážitek ale děkujeme především rodičům, kteří s dětmi na Noční koloběžkování dorazili, kteří se své doprovodné a empatické role chopili srdečně a se skvělým přístupem“ dodává Kamila Netíková.

Sezona outdoorových sportů, koloběžkování, bruslení i cyklistiky je tímto oficiálně zahájena!

Trhni si a v půjčovnách sportovního vybavení Topsports centrum, na Poděbradském triatlonu nebo příměstských in-line a cyklo kempech se těšíme na viděnou.