Noční koloběžkování v Hradci Králové již pošesté!

Jakmile se v sobotu 6.5.2023 setmí, popadněte koloběžku, svítilnu a nasedat!

V Hradci Králové v areálu kempu Stříbrný rybník a přilehlých městských lesích pro Vás a především Vaše děti bude totiž připravena noční trasa se spoustou světelných úkolů.

Uvidí na trase noční zvířata nebo potkají kouzelnou studánku, která jim vydá poklad? Přijďte se o tom přesvědčit na vlastní oči! S sebou si nezapomeňte vzít světlo, čelovku, přilbu a koloběžku. Nemáte? Nevadí! Půjčovna sportovního vybavení Topsports centrum nacházející se v samotném srdci dění jich má pro tuto příležitost připraveno dostatek, pro jistotu však doporučujeme koloběžku s předstihem zarezervovat

A oč tu vlastně "koloběží"?

"V letošním roce je Noční koloběžkování unikátní akcí určenou pouze pro děti ve věku od 3 do 15 let a my Vám děkujeme, že jdete dětem příkladem a s láskou a pochopením i pomocí je doprovodíte na jejich stezce plné světelných úkolů. Na startu se stanete jedním týmem, který pojmenujete, připevníte si startovní cedulky na své koloběžky, zkontrolujete povinnou výbavu a vydáte se intervalovým startem na trasu Nočního koloběžkování. Jedná se o trasu dlouhou cca 4 km, na které budou připraveny 4 úkoly. Úkoly plní děti bez koloběžek a za každý splněný úkol získávají drobnou odměnu. Trasa není měřena, nejedná se o závod, ale o zážitek! Na trase se pohybují organizátoři, kteří ovšem děti nestraší, pouze dohlíží na bezproblémový průběh akce. Pokud se u stanoviště sejde více dětí, děkujeme, že chvilku počkáte a popovídáte si s nimi o noční obloze, životě zvířat v noci nebo třeba o tom, jak se nese v noci zvuk, který jste právě slyšeli a odkud pochází." (Kamila Netíková, ředitelka závodu)

18:00 - 20:00       PREZENCE a doprovodný program 
(tvořivé dílničky aneb tvorba lucerniček a nočních zvířat, šlapací kárky)
20:30                    INTERVALOVÝ START po týmech po 1 minutě