Noční koloběžkování 2024

Noční dobrodružství? To je něco, co děti milují nejvíce. To dobře vědí organizátoři Nočního koloběžkování, kteří již posedmé pozvali děti, jejich rodiče a samostatné dospělé nadšence do Hradce Králové a Prahy, aby společně prožili nezapomenutelný večer. Akce byla součástí projektu Tipsport Sportuj s námi, který organizuje Česká unie sportu.
„Měli jsme úžasné počasí, teplota se pohybovala kolem šestnácti, sedmnácti stupňů a především bylo jasné nebe, takže bylo možné vidět hvězdy. Celkem se zapojilo šedesát dvoučlenných týmů, složených z dítěte a dospělého doprovodu, a také třicet dospělých, kteří jeli buď závod nebo volnou vyjížďku. Všechno proběhlo hladce, nikdo se nezranil ani neztratil, takže jsme spokojení a těšíme se na další rok,“ uvedl Lukáš Netík z pořádajícího Sportovního klubu RN Hradec Králové.
Velký zájem byl také o půjčení koloběžek a vybavení, protože dorazili i začátečníci. Od 20:30 hodin postupně intervalově startovaly děti s doprovodem na čtyřkilometrovou Dětskou stezku, kde plnily světelné úkoly na čtyřech stanovištích – s jednorožcem, dopravními značkami, netopýry atd. Ve 21:30 je vystřídali dospělí, kteří si mohli vybrat mezi desetikilometrovým závodem nebo pohodovou nesoutěžní vyjížďkou na stejné trase.
„Po dojezdu každého dítěte vyzpovídal moderátor na mikrofon, což jim umožnilo cítit se jako opravdoví sportovci. Zjistili jsme, že kluky nejvíc zaujaly dopravní značky, zatímco holčičkám se nejvíce líbil jednorožec. Při stanovišti s dopravními značkami se děti učily jejich významy, čímž získaly i užitečné znalosti. Za splněné úkoly dostaly navíc odměny, takže všichni odcházeli domů s dobrou náladou a nevšedním zážitkem,“ popsal Lukáš Netík.