Na kempu se vždycky sejde dobrá parta dětí a instruktorů, říká cyklo instruktor Milan

V dnešním díle mini rozhovorů s našimi instruktory si popovídáme s Milanem Hamingerem. V týmu Topsports ho máme již třetí sezónu a potkat se s ním můžeš na cyklo kempech v Mladé Boleslavi, Příbrami nebo také v Brně, o kterém ti dnes řekne víc.

Proč tě to baví být Topsports instruktorem?

Práce instruktora mě baví, protože miluji sport a jak jinak trávit léto než sportováním na čerstvém vzduchu? Na kempech se sejde vždycky dobrá parta dětí a instruktorů a já pak mám po celý zbytek roku na co vzpomínat.

Často učíš na cyklo kempech v Brně. V čem je tamější místo pro výuku jedinečné?

Cyklo kempy v Brně se konají v klidném a prostorném areálu VUT v Králově Poli. Díky rozlehlosti areálu máme několik možností, jak se zabavit. Je zde dostatek prostoru nejen pro jízdu na kole, ale i pro hraní různých her. Navíc tady máme všechno po ruce – restauraci, kde nám paní kuchařky vaří ta nejlepší jídla, cyklistický ovál, kde si vybijeme přebytečnou energii, a také přírodu, kam jezdíme během týdne na cyklo vyjížďky. V případě nepříznivého počasí můžeme využít i tělocvičnu na hraní různých her. Ta se nachází přímo vedle zázemí kempu.

A kde se učíte náročnější dovednosti na kole?

Hlavně v cyklo parku, který je co by kamenem dohodil od našeho zázemí. Tam trénujeme s dětmi sjezdy v terénu. No a ti nejodvážnější si mohou vyzkoušet i jízdu na kole ze schodů! Blízko je to také na medlánecké letiště, kudy vede pěkná trasa v terénu.

Vypadá to, že máte našlapaný program! Odpočinete si aspoň někdy od kola?

Chvíli ano, v rámci celodenního výletu navštěvujeme lanové centrum Jungle park poblíž koupaliště Riviéra. Zdatnější jezdci a jezdkyně sem dojedou na kole přímo z areálu VUT. Minulý rok si děti vyzkoušely v rámci výletu i moderní dopravní hřiště v areálu Riviéry. Výlet každoročně zakončujeme pizzou, na kterou se vždycky všichni těší.

Vzpomínáš si na nějakou vtipnou historku z předchozích let?

Vzpomínám si na jedno odpoledne, kdy jsme si hráli na dopravním hřišti. Děti si hrály na policisty a pojaly podezření, že nejezdím podle dopravních předpisů, přestože jsem šel příkladem a předpisy dodržoval. Zabavily mi kolo a zavřely mě do vězení. Naštěstí jenom jako… (směje se)

Vidím, že na kempech zažíváte spoustu legrace. Proč ještě bys mi kemp doporučil?

Pokud si chceš toto léto pořádně užít, zasportovat si, najít si nové kamarády a nebo dokonce naučit se jezdit v terénu či přes překážky, neváhej se k nám přidat!