Kupkolo Poděbradský triatlon překonal účastnický rekord

32. ročník Poděbradského triatlonu přilákal bezmála 500 závodníků, čemuž jednoznačně přispělo i slunečné počasí a letní teploty, které vyznavači triatlonu již dlouhé měsíce vyhlíželi. Dočkali se, a to v tu nejlepší možnou dobu! Kupkolo Poděbradský triatlon je pro mnohé závodníky otvírákem sezony, a tak svou formu po dlouhé zimní přípravě přijelo otestovat přes 400 triatletů v hlavním závodě a 70 dětí, ale zároveň početnou základnu fanoušků, kteří vytvořili skvělou atmosféru. Nově se také uskutečnil štafetový závod! 

Děti se představily v duatlonu běh-kolo-běh z důvodu nízké teploty vody v Jezeře. To ovšem vůbec nevadilo a nejmladší závodníci se rozběhli ve dvou startech na vzdálenostech 0,8-3-0,8 v kategorii žactva 8-11 let a na vzdálenost 1,6-7-1,6 pro mladší a starší žáky. Děti odměnil filantrop a triatlonista Tomáš Slavata překrásnými knihami, které dostaly v cíli spolu s účastnickou medailí závodu. Před vyhlášením výsledků je rozproudil svým tanečkem lev Alex, maskot firmy Topsports, která pořádá příměstské in-line a cyklo kempy pro děti v 15 městech České republiky.  

Po poledni do chladné vody Jezera skočili dospělí, na které čekalo 700 m plavání, a to ve dvou vlnách. Na trasu bezdraftového závodu 0,7-30-7 se tak během 5 minut vydalo všech 400 triatletů. Trasu zvládl nejrychleji Pavel Wohl, který obhájil prvenství z předchozího ročníku a v čase 1:17:59 neměl konkurenci. Náskok na druhého Jana Šnebergra byl necelé dvě minuty! Třetí byl Jakub Stádník. Mezi ženami zvítězila Zuzana Pičmanová s časem 1:26:51 před Veronikou Andrlovou a Annou Lottmann. 

V nově otevřeném závodu štafet se podařilo vybrat částku 12 000 Kč, kterou organizátor závodu, firma Topsports, navýšila na 20 000 Kč! Tato částka poputuje na konto Nadace východočeské onkologie Fakultní nemocnice v Hradci Králové. 

David Cihlář provedl závodníky i fanoušky dnem v roli moderátora, a tak o zábavu bylo postaráno. Závodníci se mohli zdarma vyfotit ve fotokoutku a odnést si tak památku na letošní ročník se svými nejbližšími, nebo navštívit stánky partnerů a pořídit si tretry, neopreny, sluneční brýle či sportovní oblečení. 

Skvělá atmosféra panovala na 32. ročníku Kupkolo Poděbradského triatlonu a my moc děkujeme Jaroslavovi Formánkovi, že jsme mohli převzít tento skvěle rozjetý triatlon a pokračovat v jeho tradici. Věříme, že triatlon bude třeba i díky Poděbradskému triatlonu nadále narůstat na popularitě, a že jej sportovci zařadí pravidelně do svých závodních termínovek. 

Děkujeme za podporu městu Poděbrady, generálnímu partnerovi Kupkolo.cz a dalším partnerům akce, bez kterých by tento závod nemohl proběhnout. Děkujeme a 19. května 2024 na viděnou.