Jubilejní ročník Školní triatlon Poděbrady 2024

První ročník Školního triatlonu v Poděbradech přinesl nezapomenutelné zážitky!

Poděbrady se staly dějištěm prvního ročníku Školního triatlonu, který přilákal žáky a žákyně nejen ze Středočeského kraje, ale i z okolních regionů. Soutěžící z řad základních i středních škol se sešli, aby poměřili své síly a bojovali o prestižní školní putovní pohár. Ačkoli počasí závodníkům příliš nepřálo, jejich nadšení a odhodlání překonalo všechny překážky.

Úvodní část triatlonu, plavání, probíhala na Jezeře. I přes chladné a deštivé počasí se děti s odvahou vrhaly do vody, podpořeny nadšenými výkřiky svých spolužáků a povzbuzováním učitelů, rodičů. Plavecká trať byla kvůli počasí zkrácená o polovinu, ale všechny týmy ji zvládly s obdivuhodným nasazením.

Po plavání následovala cyklistická část. Závodníci si museli poradit nejen s mokrými silnicemi, ale i s občasnými poryvy větru. Atmosféra byla elektrizující – diváci lemovali trať a každým povzbuzením dodávali závodníkům sílu do dalších metrů.

Poslední disciplínou byl běh. I zde se ukázalo, jak jsou děti odhodlané a připravené překonat samy sebe. Přes deštivé kapky a blátivé úseky se nevzdávaly a běžely až do cíle s úsměvem na tváři.

Celkové vítězství si nakonec odnesla Základní škola T.G. Masaryka, jejíž tým prokázal skvělou připravenost a týmového ducha. Získali tak putovní pohár, který bude zdobit jejich školu až do příštího ročníku triatlonu.

První ročník Školního triatlonu v Poděbradech ukázal, že sport spojuje a přináší radost i přes nepříznivé podmínky. Všichni závodníci podali obdivuhodné výkony a zaslouží si veliký obdiv. Už teď se těšíme na další ročník této skvělé akce, která jistě přiláká ještě více nadšených sportovců a diváků.