Jubilejní ročník Junior ČT Author Cup 2024

Poprvé v historii prestižní sportovní události ČT Author Cup, která se tradičně koná na podzim, se ve volnočasovém areálu Vesec u Liberce uskutečnil i Školní Junior ČT Author Cup, na který se ve spolupráci se svými učiteli přihlásilo na 150 dětí.

Cílem těchto školních závodů, které se úspěšně ujaly již v několika regionech, je zpřístupnit sport co největšímu počtu dětí, dostupnost závodů navíc společnost Topsports podporuje startovným zdarma. V pátek 24. května tak byla atmosféra v areálu nasycena nadšením a sportovním duchem. V napínavé soutěži škol o putovní pohár si nakonec cennou trofej vybojovala ZŠ Lesní z Liberce.

Další den, v sobotu 25. května, se v tom samém areálu uskutečnil závod pro širší veřejnost – Junior ČT Author Cup. Prvního ročníku závodu horských kol se zúčastnilo přibližně 100 dětí všech věkových kategorií, které si mohly změřit své síly na trati a užít si radost ze sportu.

Pro všechny návštěvníky připravil Topsports i bohatý doprovodný program, který zahrnoval šlapací kárky, malování na obličej, show maskota Alexe a mnoho dalšího.

Pořadatelé se postarali o bezchybnou organizaci akce s dobře zajištěným zázemím a příjemnou atmosférou před, během i po závodech, kterou umocnily i úsměvy dětí a jejich rodičů.

Akci pořádala společnost Topsports jako marketingový partner a město Liberec. Generálním partnerem byla společnost Author a ČT Author Cup.

Děkujeme všem účastníkům, fanouškům a organizátorům za jejich skvělou podporu a spolupráci. Těšíme se na další ročník. Věříme, že bude stejně úspěšný jako tento první a doufáme, že se opět sejdeme v hojném počtu!