Jubilejní 20. ročník Hradeckého terénního triatlonu

Jubilejní 20. ročník Hradeckého terénního triatlonu přilákal bez mála 400 účastníků


Slunná sobota v Hradci Králové na Biřičce patřila 20. ročníku Hradeckého terénního triatlonu. Toto významné jubileum přilákalo rekordních 360 dětí a dospělých ve věku od 2 do 65 let! Po zdolání trasy, která zahrnovala 400 m plavání, 19 km na kole a 4 km běhu se vítězem stal Pavel Pešek s úžasným časem 1 hodina a 7 minut. Mezi ženami triumfovala Barbora Kovačičová, jež doběhla do cíle s časem 1 hodina a 19 minut.

Tento úspěšný ročník 20.ročník se konal již po 11. pod taktovkou úspěšného triatlonisty v Xterra terénním triatlonu Lukáše Netíka a aktuálně nejlepším českým Kvadriatlonistou Leošem Roušavým a jejich pořadatelským týmem Topsports.

Akci umocnil hlasem zkušený moderátor sportovních akcí David Cihlář, který vytvořil příjemnou atmosféru pro závodníky i diváky. Ráno se o nejlepší umístění popraly děti, které závodily i na odrážedlech v kategorii těch nejmenších. Děti absolvovaly 2 disciplíny běh – kolo – běh, které zvládly skvěle. Trasu závodu měly děti upravenou dle věku.

Děkujeme všem fanouškům a partnerům, kteří podpořili tuto událost, jelikož bez jejich podpory by se uspořádání takto velkého závodu neobešlo především Královehradeckému kraji, generálnímu partnerovi Kupkolo.cz, městu Hradec Králové, společnosti CTP,  firmě LifeFood, Multisport, ale i všem dílčím partnerům, kteří přiložili ruku k dílu a pomohli nám připravit nezapomenutelný zážitek pro mnoho účastníků – Česká triatlonová asociace, České Unii sportu zejména paní Fridrichové, Topsports centrum, 3F, Haven, WELEDA, Rock Machine, Elitfit, Naše hospodářství, Český instruktor, Irontime.

Děkujeme a za rok na startovní čáře!

Výsledky: https://irontime.cz/vysledky2230

Fotografie: https://www.facebook.com/xterrahradec