In-line instruktorka Anička: Děti mě inspirují, radují se z každého malého pokroku

Anička Horáková pomáhá dětem získat jistotu na bruslích už pátým rokem. S touhle usměvavou instruktorkou se můžeš potkat na kempu v Čáslavi, ale především v jejím rodném Hradci Králové, o kterém ti v následujícím rozhovoru řekne víc! 

Proč tě to baví být instruktorem u Topsports?

Jsem vděčná, že můžu být součástí týmu Topsports a nejen předávat zkušenosti dětem, ale také se jimi nechat inspirovat. Líbí se mi třeba, jak se radují z maličkostí, z každého pokroku, který udělají. V tom bychom se od nich my dospělí mohli učit.

Co by ti v Hradci Králové mohly jiné děti závidět?

V Hradci Králové je hezké zázemí školy Štefánikova. Také chodíme do vyhlášené restaurace Duran, kde je moc milá obsluha a vaří vynikající obědy. Výhodou je i dobrá dostupnost kempu Stříbrný rybník, kde má firma Topsports půjčovnu sportovního vybavení. S dětmi tam jezdíme na celodenní výlet.

A jaké máte v zázemí podmínky pro bruslení?

Na školním hřišti se nachází asfaltové hřiště. To je dostatečně velké pro trénování techniky jízdy na bruslích a překážek, ale i hraní oblíbené hry na ovečky a vlka. Vedle hřiště je také malý sjezd, kde nacvičujeme brždění. Uvnitř školy jsou potom prostorné šatny i tělocvična pro případ upršeného počasí.

Vraťme se ještě k celodennímu výletu. Co na něm děti tak milují?

Probíhá to asi takhle - v půjčovně Topsports nasedneme na půjčené koloběžky a jedeme s dětmi na výlet do hradeckých lesů kolem Stříbrného rybníka. Nejraději máme zastávku na hřišti u Pytláka. Tam jsou skvělé prolézačky. Vždy si s dětmi zahrajeme nějaké hry a dáme pauzu na svačinu. Obědváme na Stříbrňáku a po krátké poobědové pauza nás čeká snad nejoblíbenější aktivita, a to jízda na kárkách. To si vždy užijí úplně všichni! Výlet na „Stříbrňák“ je vždy velkým dobrodružstvím a zážitkem.