33. ročník Kupkolo Poděbradský triatlon očima Petra Vabrouška

PODĚBRADSKÝ TRIATLON: 700-30-7,5: 1:22. 8. celkově, 1. v kategorii
 

Tato stálice úvodu sezóny nabízí ideální lokalitu uprostřed Česka a i díky termínu a bezhákovému pojetí cyklistiky tak nabízí skvělou příležitost otestovat formu po zimní a jarní přípravě krátkotraťařům i dlouhotraťařům. Také proto bylo vyprodáno a na startu se sešlo přes 600 startujících od dětí až po nás veterány. Navzdory předpovědi spolupracovalo i počasí a jako vždy panovala skvělá atmosféra. Na úvod si zazávodily děti a navzdory 17 stupňové vodě šly do plavecké části i bez neoprenů naplno. Dva krátké okruhy s výběhem na břeh byly atraktivní pro nás diváky, ale pro děti to byla hodně tvrdá příprava na boje o prostor ve vodě. Co se v mládí naučíš… Cyklistika je na dětských tratích nenáročná a díky horským kolům přístupná téměř pro všechny. Zejména když bylo možné si na místě horské kolo také půjčit.
 

Masový start hlavní závodu z pláže si svou intenzitou také nezadal z žádným velkým zahraničním podnikem. Dostal jsem slušnou nakládačku a až za 2. bojkou se mi cestou zpět podařilo najít volný prostor a trochu se rozplavat. V neoprenu byla voda velmi příjemná a jen lehce osvěžujicí. Do přehledného a prostorného depa dorážím kolem 30. místa a hladce proletím na kole. Bezkáková cyklistika je u těchto sprint distancí ojedinělá a můžeme tak mimo klasické silničky využít své TT stroje. Je koho předjíždět a jede se mi (navzdory stehnům rozbitým z pátečního dlouhého seběhu z Alpincentra do Kaprunu na závěr www.tricamp.cz). Trať je velmi rovinatá a rychlá. Po úvodním 2km výjezdu po cyklostezkách se to dá na silnici rozbalit naplno. Už v polovině cyklistiky se dostávám na průběžnou 3. pozici a nevěřím svým očím (nohám). Malé zaváhání na cyklostezce před depem a vybíhám jako 5. Tentokrát už stehna protestují více, ale i tak se mi daří držet tempo pod 3:45/km a ztratit jen 3. pozice proti zezadu letící omladině. Nová trasa podél Labe na Nymburk je velice příjemnou změnou proti předešlým ročníkům. Díky běhu tam a zpět po kvalitní cyklostezce se potkávám a zdravím s většinou startovního pole a rychle to utíká.

Vyhlášení pak probíhá na stupních Tomáše Slavaty. Ten se i zde doslova rozdává s pomocí v organizaci závodu (a kromě toho stíhá i účast ve štafetě).

Velké díky pořadatelům za to, jak dokázali na relativně malém prostoru bezchybně zorganizovat takto masovou akci. Určitě se za rok zase rádi vrátíme!

Petr Vabroušek

FOTOGALERIE