19. ročník Hradeckého terénního triatlonu přilákal na Biřičku rekordních 275 triatlonistů

Ráno u rybníku Biřička odstartovaly závodní den zalitý sluncem děti své závody v duatlonu a dohromady 72 závodníků ve věku od 2 do 15 let v jednotlivých startech okusily atmosféru pravého závodu. „Duatlon jsme zvolili tradičně, aby se závodu mohlo účastnit širší spektrum dětí, děti tedy prostřídaly běh-kolo-běh a v cíli se radovaly z tematického dárku pro cyklisty, který jim předal filantrop a triatlonista Tomáš Slavata,“ říká ředitel závodu Lukáš Netík. Děti rozcvičil maskot Topsports lev Alex a písnička „Když nemůžeš, přidej víc“ rozproudila krev v žilách všem dětem, rodičům i pořadatelům. S dětmi si dal placáka i společnou fotku a závodilo se jedna báseň. Celý den se poté nesl v přátelské a rodinné atmosféře a hlavně v duchu fair play.

Tomáš Strnad, vítěz průběžného pořadí českého poháru v terénním triatlonu, se prohnal trasou Hradeckého terénního triatlonu jako první v čase 1:05:23 se čtyřminutovým odstupem na druhého závodníka Pavla Peška a třetí doběhl do cíle Daniel Novák.

Mezi ženami kralovala teprve šestnáctiletá nadějná triatlonistka Barbora Vencálková, která překvapila celé startovní pole i pořadatele a z vody vybíhala jako první! Trasu 400 m plavání zvládla za 8 minut a 30 vteřin, celou vzdálenost letošního závodu 19 km na horském kole a 4 km běhu pak v celkovém čase 1:20:42. Druhé místo patří Kamile Netíkové a třetí dojela Eva Víchová. Pořadatelské duo Lukáš Netík a Leoš Roušavý připravili celkovým vítězům prize money a všem umístěným ve věkových kategoriích překrásné ceny od partnerů závodu, ze kterých se umístění velice radovali.


Závodu se zúčastnilo také 7 štafet, ve kterých si trasu mohli projet i sportovci, kteří neholdují jednomu ze sportů triatlonu.

O pohodovou atmosféru se postaral zkušený komentátor David Cihlář, který stihl okomentovat všechny postřehy a vítal v depu každého závodníka! Po doběhnutí posledního borce pak proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků, tombola i pozvánka na 20. ročník, který bude příští rok skutečně slavnostním! „Jsme moc rádi, že se závodu účastní pravidelně velké hvězdy současného triatlonu, ale i triatlonisté srdcaři jako je Tomáš Pavel nebo Tomáš Slavata. Letos všichni obdrželi ve startovním balíčku multifunční šátek v jedinečném designu triatlonu jako dárek a doufáme, že se celkově závod všem líbil,“ uzavírá letošní ročník Lukáš Netík.

Děkujeme všem partnerům závodu i dalším organizacím za finanční, materiální i další pomoc, protože bez té by tato krásná sportovní akce nemohla vzniknout.

Celkové výsledky závodu najdete zde: https://irontime.cz/vysledky2040/?zavod=2040&trat=5484