11. sezóna kempů

Letos se nám opět rozjela další sezóna letních příměstkých kempů, a to již po jedenácté v plných obrátkách. Loňský rok přinesl mnohá nova, ať již v podobě proti-covidových opatření nebo inovací ve výuky na kempech. Pro děti se snažíme dělat maximum a poskytnout jim dobré podmínky a kvalitní zázemí pro výuku. A proto jsme tento rok nelenili a tvrdě pracovali, abychom v přípravě nic nepodcenili a mohli dát dětem to nejlepší.

Cyklo a in-line kempy jsou pětidenní příměstské tábory, určené pro děti ve věku od 5 do 18 let, pro pokročilé i pro úplné začátečníky. Jsou zaměřeny na výuku jízdy, pravidla bezpečnosti jízdy, zdolávání přírodních a umělých překážek, zdokonalování techniky a učení se novým pohybovým dovednostem. Mimo výuku jízdy je připraven bohatý doprovodný program, kde děti naučíme například, jak se správně rozcvičit před jízdou na bruslích nebo jak se správně starat o jízdní kolo. Součástí kempu je i jednodenní výlet a v neposlední řadě výuka angličtiny zábavou formou. Vrcholem týdne je obratnostně-rychlostní závod o věcné ceny. Celým týdnem děti provází náš maskot – Lev Alex, který během léta cestuje po České Republice a minimálně na jeden den vždy na kemp zavítá. Po celý týden se o děti stará tým vyškolených instruktorů společnosti Topsports, často jsou sami aktivními sportovci a mají dětem co předat i nad rámec výuky.

Letošní rok organizujeme kempy ve 12 městech po ČR pro in-line, ve 14 městech pro cyklo. Novinkou jsou Bambiny cyklo-kempy pro nejmenší děti ve věku od 3 do 5 let. Program je speciálně upraven pro nejmenší bikery a bikerky, kteří se naučí především správně brzdit, udržet rovnováhu a pořádně šlápnout do pedálů. Cílem těchto kempů není technicky dokonalá jízda na kole, ale vzbuzení nadšení z jízdy na kole a osvojení si základních pohybových schopností jako je síla, rychlost, vytrvalost, obratnost a pohyblivost.

Dbáme na profesionální výuku postavenou na ověřených teoretických základech, děti rozdělujeme do skupin nejen dle jejich dovedností ale i tak, abychom mohli každému zvlášť poskytnout co nejindividuálnější přístup. Být nejlepší pro nás neznamená mít nejrychlejší čas nebo udělat největší pokrok, ale zjevná radost z pohybu. Věříme, že naše práce dělaná srdcem vzbudí v dětech stejné nadšení, jako přináší jejich rozzářené obličeje po celý týden nám.